História klubu HK Medokýš Turčianske Teplice

16. 3. 2008

Aj keď história Hokejového klubu Medokýš Turčianske Teplice nie je dlhá, je bohatá na úspechy. História teplického klubu sa datuje od sezóny 1991-92, keď do prevádzky bola daná umelá ľadová plocha v Turčianskych Tepliciach. Na úspechy mužského tímu, ktorý v sezóne 1995-96 tvrdo bojoval o postup do I.SNHL, ako aj úspechy „ženského majstrovského hokejového mužstva“, v súčasnosti nadväzujú najmä mládežnícke mužstvá HK Medokýš Turčianske Teplice. V sezóne 2005-2006 účinkovali v II. lige mužstvá starších žiakov a dorastencov - juniorov. Obidvom mužstvám sa darilo a bojovali na špici vo svojich súťažiach. Keď sa pozrieme na tabuľky súťaží, sú Turčianske Teplice najmenším mestom na „druholigovej mape“  a rozhodne mladí hokejisti svojmu regiónu hanbu nerobia. Dobrá spolupráca je aj s funkcionármi a trénermi MHC Martin, mestom Turčianske Teplice a vzájomná spolupráca prospieva najmä výchove a výkonnostnému rastu mladých hokejistov. Mužstvá Medokýšu dosahujú trvale dobré výsledky a pravidelne sa v II. lige umiestňujú do tretieho miesta. Perspektíva napredovania mužstiev bude od nadchádzajúcej sezóny omnoho ťažšia, nakoľko všetky mužstvá II. ligy okrem Turčianskych Teplíc, už budú mať kryté štadióny a to bude veľký handicap, ktorý sa zanietenosťou trénerov a funkcionárov nedá reálne nahradiť. V sezóne 2007/2008 mali Turčianske Teplice zastúpenie vo všetkých vekových kategóriach. Hráči prípravky nastupovali v prípravných zápasoch a turnajoch. Ostatné mužstvá nastupovali vo svojích ligách, a boli to tímy mladších žiakov, starších žiakov, dorastencov-juniorov a seniorov.